Manager Marketing în Bucuresti

Specialist Marketing

GEALAN ROMANIA

Marketing Analyst

POTENTIAM SERVICES

Head Of Marketing

AMBER STUDIO

Marketing Data Analyst

ACCURIS MEDICAL

Marketing Executive

WELLINGTON CONSULTING

COFETĂRIA LA NAOMI

MAURER IMOBILIARE

Director Marketing

StarTech Team

STRONG MND CORPORATION

DUKE OF WELLINGTONS

Asistent Marketing

BRANDPAPER COMPANY
Bucuresti

Industrie: Comert / Retail, Publicitate / Marketing / PR

Tip job: Full time

Departament: Marketing

Experiență: Manager / Executiv,Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Rolul presupune sa ai:

Studii superioare (de preferat marketing sau studii economice);
Cunostinte solide de marketing (inclusiv despre marketing online);
Experienta dе 3-4 ani in Marketing;
Experienta de coordonare a unei echipe (este un avantaj);
Orientare către business;
Creativitate in urmarirea obiectivelor;
Gândire strategica (de termen lung, imagine de ansamblu);
Perseverenta si flexibilitate.

Descrierea jobului

Care sunt provocarile rolului:

Definirea obiectivelor de marketing impreuna cu echipa comerciala; urmarirea acestora;
Managementul activitatii departamentului de marketing si al echipei;
Urmarirea rezultatelor comerciale si adaptarea actiunilor de marketing pentru sustinerea obiectivelor comerciale;
Definirea strategiilor de promovare a produselor companiei si a planurilor de acţiune necesare implementării acestora;
Initierea si si organizarea de evenimente pentru promovarea imaginii companiei (conferinţe de presă, sponsorizări, implicarea în diverse evenimente caritabile sau culturale, etc)
Initierea si organizarea de campanii de marketing punctuale în scopul promovării produselor companiei;
Monitorizarea permanenta a pietei si a competiţiei (strategii de preţ şi discount, strategii de mercantizare etc) pentru a urmari tendintele pietei, pentru a înţelege posibilul impact al unor decizii de business si pentru a propune actiuni ce tin cont de posibilele evolutii ale contextului in care activeaza compania.

Beneficii:
- Posibilitate reala de dezvoltare.Vei avea sansa ca, facand parte din echipa de top management, sa iti pui in aplicare ideile si cunostintele si sa ai un impact direct in dezvoltarea business-ului;
- Recompensare financiara pe masura realizarilor tale;
- Un mediu de lucru orientat spre rezultat si performanta.