Referent Marketing în Bucuresti

Referent Marketing

MIT CLIMA DISTRIBUTION

Marketing Analyst

Yardi Romania

Head Of Marketing

AMBER STUDIO

POTENTIAM SERVICES

ADECCO RESURSE UMANE

Specialist Marketing

GEALAN ROMANIA

Senior Marketing

HRS Romania

Marketing Data Analyst

ACCURIS MEDICAL

Marketing Executive

DUKE OF WELLINGTONS

Grafician Marketing

DEPOZITUL DE TABLĂ INTERNATIONAL

Junior Marketing

CONSOLIGHT COM

PHANTASIA ADVERTISING

CIPCOS MAR COMPLEX
Bucuresti

Industrie: Constructii, Comert / Retail, Media / Internet, Publicitate / Marketing / PR

Tip job: Full time

Departament: Grafica / Webdesign / DTP, Inginerie, Internet / eCommerce, Marketing, Vanzari

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Vrei să te alături echipei MIT CLIMA?
Căutăm un Referent marketing care să contribuie la stabilirea strategiei generale de marketing a societatii.

Descrierea jobului

  • Comunicarea cu alte persoane din afara organizaţiei, reprezentând organizaţia în faţa clienţilor, publicului, autorităţilor sau altor persoane din exterior (în scris, prin telefon sau e-mail).
  • Să contribuie la implementarea planului de marketing stabilit la nivelul întregii companii.
  • Să elaboreze și să actualizeze cataloagele și materialele de prezentare ale companiei (tipărite sau în format electronic).
  • Să contribuie la realizarea campaniilor de promovare a noilor produse / servicii lansate.
  • Obţinerea informaţiilor - observarea, recepţionarea şi obţinerea din surse diverse a informaţiilor necesare.
  • Să dezvolte politici de fidelizare a clienților existenți.
  • Organizarea, planificarea şi prioritizarea muncii.
  • Corelarea rezultatelor din vanzari cu activitatea de marketing si imbunatatirea strategiei si a modului de lucru
  • Monitorizarea permanenta a pietei
  • Identificarea si aplicarea unor modalitati de imbunatatire a prezentei online
Ce trebuie să aveți:
  • Înțelegere și expresivitate verbală- abilitatea de a asculta și de a înțelege informațiile și ideile prezentate prin viu grai, abilitatea de a comunica informaţiile şi ideile prin viu grai astfel încât ceilalţi să înţeleagă.
  • Înţelegerea textelor scrise și expresivitatea scrisă- abilitatea de a comunica informaţiile şi ideile prin scris astfel încât ceilalţi să înţeleagă, abilitatea de a citi şi de a înţelege informaţiile şi ideile prezentate în scris.
  • Gândire critică - Utilizarea logicii şi raţiunii pentru a identifica punctele tari şi punctele slabe ale soluţiilor alternative, concluziilor şi abordărilor diferitelor probleme.
  • Studii superioare
  • Cunoștințe de vânzări şi marketing - cunoaşterea principiilor şi metodelor pentru expunerea, promovarea şi vânzarea produselor şi/sau serviciilor
  • Permis de conducere categoria B
  • Servicii personale şi orientate către clienţi - cunoştinţe privind principiile şi procesele legate de serviciile pentru clienţi şi personal
  • Limba engleză – scris și vorbit
  • Adaptabilitate / Flexibilitate, disponibilitate pentru deplasări în țară și în străinătate
  • Integritate

De ce să lucrați cu noi?
Pentru ca aici veti gasi:
• Un mediu de lucru dinamic și profesionist
• Pachet atractiv de compensare cu bonus de performanță anual
• O echipa tanara, puternica si experimentata, orientata spre rezultate.