Marketing Specialist în Bucuresti

ADECCO RESURSE UMANE

Marketing Analyst

POTENTIAM SERVICES

Specialist Marketing

GEALAN ROMANIA

Marketing Data Analyst

ACCURIS MEDICAL

Marketing Executive

DUKE OF WELLINGTONS

Manager Marketing

ALGERNON IMPEX

Asistent Marketing

BRANDPAPER COMPANY

KARCHER ROMANIA

Marketing Manager

INTERJOBS H.S

PHANTASIA ADVERTISING

CIPCOS MAR COMPLEX
Bucuresti

Industrie: Comert / Retail

Tip job: Full time

Departament: Confectii / Design vestimentar

Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Rolul presupune sa ai:

Studii superioare (de preferat marketing sau studii economice);
Cunostinte solide de marketing (inclusiv despre marketing online);
Experienta dе 3-4 ani in Marketing;
Experienta de coordonare a unei echipe (este un avantaj);
Orientare către business;
Creativitate in urmarirea obiectivelor;
Gândire strategica (de termen lung, imagine de ansamblu);
Perseverenta si flexibilitate.

Descrierea jobului

Care sunt provocarile rolului:

Definirea obiectivelor de marketing impreuna cu echipa comerciala; urmarirea acestora;
Managementul activitatii departamentului de marketing si al echipei;
Urmarirea rezultatelor comerciale si adaptarea actiunilor de marketing pentru sustinerea obiectivelor comerciale;
Dezvoltarea canalelor de socializare;
Definirea strategiilor de promovare a produselor companiei si a planurilor de acţiune necesare implementării acestora;
Initierea si si organizarea de evenimente pentru promovarea imaginii companiei (conferinţe de presă, sponsorizări, implicarea în diverse evenimente, targuri)
Initierea si organizarea de campanii de marketing punctuale în scopul promovării produselor companiei;
Monitorizarea permanenta a pietei si a competiţiei (strategii de preţ şi discount, strategii de mercantizare etc) pentru a urmari tendintele pietei, pentru a înţelege posibilul impact al unor decizii de business si pentru a propune actiuni ce tin cont de posibilele evolutii ale contextului in care activeaza compania.