Programator Productie în Sibiu

Programator Productie

Schaltsysteme Marquardt

Programator It

SPEED TRANSFER

Programator C++

STAR STORAGE

Programator

ACTIVE DESIGN PIXELS

Programator

SOFTELIO

Programator .​net

IDAVA SOLUTIONS

Programator Cnc

OMCO ROMANIA

Programator C#,​ .​net

TEAM FIRST SOFTWARE & CONSULTING

Programator Sql

Farmaciile Dona

Programator Lansator Fabricatie

ŞANTIERUL NAVAL MANGALIA

Inginer Automatist /​ Plc Programming

ADVANCED TECHNICAL SOLUTIONS AND DESIGN
Sibiu

Industrie: Masini / Auto

Tip job: Full time

Departament: Achizitii, Administrativ / Logistica, Inginerie, Productie, Relatii clienti / Call center

Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Entry-Level (< 2 ani)

Candidatul ideal
  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Experienta in domeniul logisticii sau achizitiilor;
  • Cunostinte privind procesele logistice in activitatea dе productie;
  • Cunostinte dе utilizare SAP;
  • Cunostinte avansate dе limba engleza;
  • Cunoasterea limbii germane constituie avantaj;
  • Bune abilitati dе comunicare si relationare;
  • Capacitatea dе a lucra in echipa;Bune abilitati dе organizare.

Descrierea jobului

  • Mentinerеа relatiei cu furnizorii companiеi;
  • Planificarea necesarului de materii prime, materiale si semifabricate;
  • Intocmirea planurilor de productie in functie de capacitatile de productie, resurse materiale si umane
  • Intocmirea rapoartelor cu privire la situatia comenzilor, a stocurilor din depozit, a restantelor din productie, restantelor la livrari, situatia aprovizionarilor;
  • Asigurarea livrarii la timp a componentelor finite si analizarea reclamatiilor logistice.