Programator Java Nivel Mediu/​avansat în Bucuresti

Programator C++

STAR STORAGE

Programator Asp.​net

ROMANIAN SOFT COMPANY

Programator .​net C#

S.​C.​ ARISTARCH SOFTWARE S.​R.​L.​

Programator Web Design

LOGIT PROJECT ENGINEERING S.​R.​L.​
Programator Java Nivel Mediu/​avansat
COMTEC NET
Bucuresti

Industrie: IT / Telecom

Tip job: Full time

Departament: IT Software, Internet / eCommerce

Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
  • Studii universitare finalizate sau in an terminal domeniu stiinte exacte sau tehnic;
  • Minim 1 an experienta de lucru cu limbajul de programare JAVA;
  • Cunostinte de JavaScript, HTML, XML, baze de date: PostgreSQL;
  • Cunostinte dezvoltare aplicatii WEB
  • Capacitate de lucru independent cu un minimum de supervizare;
  • Disponibilitate de invatare si implementare de noi tehnologii;
  • Experienta in utilizarea IDE Eclipse;
  • Experienta de lucru cu servere de aplicatii Java
  • Cunostinte despre framework-uri Java (Hibernate, Spring, JSF)
  • Web service WSDL, SOAP, XML, REST;

Descrierea jobului

Programator Mediu
  • Salariu atractiv, conform experienţei şi calificărilor;
  • O echipa dinamica;
  • Oportunităţi de dezvoltare profesională;
  • Instruire în domeniile tehnice;
  • Instruire la nivel de proiect;
  • Posibilitatea de a învăţa în cadrul echipei;
  • Program de lucru flexibil;
  • Acces rapid la sediul firmei din Piata Victoriei.
Programator Avansat:
  • Studii universitare finalizate domeniu stiinte exacte tehnic;
  • Minim 2 an experienta de lucru cu limbajul de programare JAVA;
  • Experienta in utilizarea IDE Eclipse, SVN, Maven, Jira
  • Experienta de lucru cu servere de aplicatii Java EE preferabil Jboss/Wildfly