Programator Cnc în Iasi

Programator Cnc

OMCO ROMANIA

Programator It

SPEED TRANSFER

Programator

SOFTELIO

Programator C++

STAR STORAGE

Programator

ACTIVE DESIGN PIXELS

Programator .​net

IDAVA SOLUTIONS

Programator Productie

Schaltsysteme Marquardt

Programator Sql

Farmaciile Dona

Programator C#,​ .​net

TEAM FIRST SOFTWARE & CONSULTING

Programator Lansator Fabricatie

ŞANTIERUL NAVAL MANGALIA

Inginer Automatist /​ Plc Programming

ADVANCED TECHNICAL SOLUTIONS AND DESIGN
Iasi

Industrie: Productie

Tip job: Full time

Departament: Productie, Proiectare civila / industriala, Inginerie

Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
• Absolvent studii medii/superioare profil tehnic;
• Cunostinte avansate desen tehnic;
• Cunostinte operare AutoCad si/sau Solidworks;
• Experienta in programarea masinilor unelte cu comanda numerica (strunjire, frezare);
• Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
• Capacitate de analiza;
• Capacitate de lucru in echipa;
• Disponibilitate la program prelungit.

Descrierea jobului

• Utilizeaza, Solidworks si/sau AutoCad, MS Excel & MS Word, Visual Manufacturing;
• Primeste, centralizeaza si verifica fisierele necesare in realizarea programelor la Masini Unelte Comanda Numerica.
• Proiecteaza, codifica, comanda scule noi (care nu s-au folosit niciodată in procesul de fabricaţie);
• Programeaza masinile unelte cu comanda numerica avand in vedere realizarea produselor in conditii de siguranta, randament, eficienta, cantitate si in conditiile stabilite in documentatia tehnica;
• Realizeaza programele la Masini Unelte pentru repere cu cel putin 1 zi inainte de lansarea acestora in productie;
• Transmite si intretine baza de date cu programele pentru Masini Unelte Comanda Numerica din dotarea sectorului Productie;
• Asigura asistenta tehnica operatorilor pe masini CNC atunci cind este solicitat in acest sens;
• Opereaza modificarile si corectiile de program conform procedurilor stabilite in acest sens;
• Asigura intrunirea tuturor criteriilor de programare pentru conformitatea produsului finit cu parametrii tehnici si de calitate;
• Efectueaza calcule tehnologice (calcule geometrice, regimuri de aschiere, adaosuri, etc);
• Efectuarea cronometrarii si optimizarii timpilor (run time & setup time);