Call Center Representative@sameday - Remote în Bucuresti

Recrutor (remote)

SBA FLEX RECRUITMENT

Call Center Representative@sameday - Remote
Sameday
Bucuresti

Industrie: Transport / Logistica / Import Export

Tip job: Full time

Departament: Relatii clienti / Call center, Office / Backoffice / Secretariat, Telecomunicatii, Vanzari, Transport / Distributie

Experiență: Entry-Level (< 2 ani)

Candidatul ideal
Te asteptam in echipa noastra daca:
  • Ai cunostinte foarte bune de utilizare a calculatorului;
  • Iti place sa interactionezi cu clientii prin intermediul telefonului;
  • Esti dornic/a de un program flexibil, cu mai multe zile libere pe luna;
  • Ai atentie la detalii si te adaptezi usor situatiilor aparute;
  • Ai o atitudine potrivita, iti plac provocarile si ai curiozitatea si determinarea de a identifica si solutii;
  • Iti place sa lucrezi in echipa si esti o persoana responsabila.

Descrierea jobului

Principalele activitati sunt:
  • Preluarea solicitarilor clientilor in care apar neconformitati - prin e-mail si telefonic;
  • Pastrarea unei atitudini profesionale, orientata catre client;
  • Furnizarea informatiilor complete legate de colete/servicii;
  • Transmitere ofertelor personalizate si oferierea consultantei pentru clientii nostri;
  • Redirectionarea solicitarilor catre departamentele specializate;
  • Centralizare si organizare informatiilor inter-departamentale.

Programul de lucru: L-V, o zi lucrata cu o zi libera.