Conducator Auto/​sofer Profesionist C+e

GRAIN EXPRESS SRL
Locație: Bihor, Oradea

Tip job: Full Time

Cerinte:
- Permis auto C,E + card tahograf + atestat profesional - marfa - valabil;
- Minim 2 ani experienta in conducerea autovehiculelor articulate(Autotractor + Semiremorca) de mare tonaj;
- Fara probleme de sanatate deosebite, cazier judiciar si auto fara incidente grave;
- Cunostinte minime de mecanica auto si intretinere a autocamioanelor;
- Disponibiliate pentru lucru in tara 5 6 zile / saptamana, cu program prelungit/flexibil;
- Persoana disciplinata, cu atitudine pro-activa in indeplinirea sarcinilor;
- Rezistență la stres, capacitate de planificare a sarcinilor;
Descrierea postului:
- Transportul de marfuri vrac pe rute preponderent interne, cu ansamblu de tip autotractor+semiremorca, conform instructiunilor primite de la dep. logistic;
- Preluarea marfurilor pentru transport si predarea mafurilor la locatia de descarcare, fara diferente cantitative, calitative nejustificate;
- Incarcarea optima(la capacitate maxima) a marfurilor, cu respectarea maselor maxime autorizate totale cat si pe axa/grup de axe;
- Intocmirea documentelor de transport, aferente fiecarei curse;
- Respectarea orelor de prezentare la incarcare, respectiv livrare;
- Mentinerea intacta a inventarului predat, constand in autotractor+semiremorca; anexe, scule echipamente, caduri;
- Comunicarea cu dep. tehnic privind problemele de functionare a mijlocului de transport aflat in gestiune;
- Comunicarea permanenta cu dep. logistic privind desfasurarea transportului;