Sales&front Office Staff/​ Relationship Manager Retail /​ Imm în Alba Iulia

Sales&front Office Staff/​ Relationship Manager Retail /​ Imm

ALPHA BANK ROMANIA
Alba Iulia
Industrie: Lipsă informații
Tip job: Full time
Departament: Relatii clienti / Call center, Office / Backoffice / Secretariat
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
FRONT OFFICE STAFF

Persoanele vizate vor interactiona direct cu clientii, vor deschide si administra conturile acestora si vor promova produsele si serviciile Alpha Bank.

Cerinte:

- studii universitare, preferabil in domeniul economic;
- cunostinte de limba engleza (avantaj);
- experienta bancara, de preferat in front-office / in activitatile de promovare si vanzare produse, reprezinta un avantaj;
- orientare catre clienti, bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- abilitati relevante de negociere si vanzare, de rezolvare prompta a solicitarilor clientilor;
- persoane dinamice, flexibile si entuziaste, cu initiativa si atitudine proactiva;
- un certificat de pregatire profesionala ( initiala si/sau continua) in domeniul distributiei de asigurari reprezinta un avantaj.

RELATIONSHIP MANAGER RETAIL/IMM

Responsabilitati:

- Initiaza, mentine si dezvolta relatiile cu clientii existenti si potentiali din segmentul Retail/IMM;
- Contribuie la realizarea obiectivelor de vanzari, urmarind maximizarea profitabilitatii pe segmentele de clienti alocate;
- Monitorizeaza calitativ si cantitativ portofoliul de produse pentru clienti;
- Trebuie sa fie permanent la curent cu evolutia pietelor bancare si financiare, precum si cu oferta concurentei;
- Identifica noi oportunitati de dezvoltare produse/servicii;
- Realizeaza rapoarte periodice.

Cerinte:

- Studii superioare finalizate, de preferinta in domeniul economic;
- De preferat (nu obligatoriu) experienta bancara in activitatea de promovare produse, creditare/ analiza financiara raportata la segmentul persoane fizice/ juridice;
- Orientare catre nevoile clientului;
- Excelente abilitati de comunicare, negociere si relationare interpersonala;
- Limba engleza;
- Un certificat de pregatire profesionala ( initiala si/sau continua) in domeniul distributiei de asigurari reprezinta un avantaj.

Toate CV-urile vor fi păstrate în condiţii de confidenţialitate. Doar candidaţii ale căror aplicaţii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.