Electromecanic în Ploiesti

Electromecanic

SC JUNGHEINRICH ROMANIA SRL

Ploiesti
Industrie: Prestari servicii, Transport / Logistica / Import Export, Masini / Auto
Tip job: Full time
Departament: Productie, Service / Reparatii, Auto / Echipamente
Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Cautam o persoana care sa aiba:
Domiciliu stabil in Ploiesti sau imprejurimi
Calificare in profil tehnic – electromecanica/electrica/mecanica
Minim - 3 ani experienta în reparatii masini industriale sau auto
Minim - notiuni de baza in folosirea device-urilor mobile
Minim - notiuni de baza de limba engleza
Stare de sanatate corespunzatoare unei activitati fizice in atelier in regim de forta si indemanare

Obligatoriu, trebuie sa fie o persoana dinamica, orientata spre rezultat.

Constituie avantaj in ocuparea postului detinerea autorizatiei de stivuitorist si/sau masinist pod rulant.

Descrierea jobului

Executa lucrari de reparatii, inlocuire piese si intretinere electrica si mecanica la echipamente industriale
Intocmeste fise de constatare ale deficientelor mecanice si electrice
Regleaza si asigura controlul tehnic al sistemelor electromecanice in masini si echipamente
Estimeaza cantitatile de materiale necesare pentru reparatia echipamentelor de care raspunde
Se ofera:
- salariu peste nivelul pietei
- mediu de lucru profesional si dinamic
- tichete de masă