Asistenta Medicala în Bucuresti

Asistenta Medicala

AM MEDICAL BEAUTY ESTETIC

Bucuresti
Industrie: Medicina / Sanatate, Sport / Frumusete
Tip job: Full time
Departament: Saloane / Clinici frumusete, Medicina umana
Experiență: Entry-Level (< 2 ani)

Candidatul ideal
Experienta in domeniul medical
Drept de libera practica
Absolvirea Scolii Sanitare reprezinta un mare avantaj
Persoana responsabila, prompta in indeplinirea sarcinilor
Orientata spre nevoile pacientului si receptiva la indicatiile medicilor
Persoana organizata si capabila de munca in echipa
Abilitati bune de comunicare

Descrierea jobului

Pregatirea cabinetului pentru medici, a instrumentarului si consumabilelor necesare diferitelor proceduri
Pregatirea pacientilor pentru diferite tratamente (aplicarea de crema anestezica, dezinfectarea tegumentului, recoltarea de sange, etc)
Asistarea medicilor la diferite tratamente (injectari cu acid hialuronic, mezoterapii, PRP, excizia leziunilor cutanate si a altor proceduri laser)
Asigurarea ordinii si curateniei dupa fiecare procedura