Reprezentant Vanzari Back-office în Bacau

Reprezentant Vanzari Back-office

SC ADECCO RESURSE UMANE SRL

Bacau
Industrie: Constructii, Comert / Retail, Prestari servicii
Tip job: Full time
Departament: Vanzari, Office / Backoffice / Secretariat
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie interationala din domeniul vanzarilor de materiale de constructii si ingrasaminte chimice un Agent Vanzari Back Office.

Cerinte:
  • Persoana pozitiva si comunicativa;
  • Abilitati de convingere;
  • Experienta in vanzari constituie avantaj;
  • Cunostinte in utilizarea pachetului Microsoft Office.

Descrierea jobului

  • Realizarea planului de vanzari;
  • Identificarea de noi clienti ;
  • Cresterea cotei de piata a produselor / serviciilor din portofoliul firmei;
  • Mentinerea si dezvoltarea bazei de clienti ;
  • Intocmirea rapoartelor privind vanzarile, concurenta, noile trenduri pe piata, potentiali clienti;
  • Urmarirea incasarilor si comenzilor.