Economist în Bucuresti

Economist

BLUE RIVER BUCURESTI 78 SRL

Economist

Bucuresti
Industrie: Transport / Logistica / Import Export
Tip job: Full time
Departament: Financiar / Contabilitate
Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
-responsabil;
-capacitate de lucru in echipa;
- organizat

Descrierea jobului

- Inregistrarea facturilor de carburant achizitionat din spatiul comunitar, a facturilor de taxe externe precum si verificarea tuturor inregistrarilor facute
- Inregistrarea facturilor de carburant achizitionat din Romania precum si verificarea inregistrarilor facute
- Repartizarea consumului de carburant pe fiecare auto
- Evidenta recuperarii taxelor ( TVA+ taxe externe) si colaborarea cu partenerul care asigura serviciul externalizat de recuperare;
- Depunerea documentatiei pentru recuperarea accizelor de pe intern
- Operare deconturi soferi care efectueaza transport intern ( domestic)
- Inregistrare note salarii pe baza statului de salarii generat de departamentul HR si verificarea platilor conform statului.