Sef Santier Industrial - Iasi în Iasi

Sef Santier Industrial - Iasi

GI GROUP STAFFING COMPANY S.​R.​L.​

Iasi
Industrie: Constructii
Tip job: Full time
Departament: Constructii / Instalatii
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Competente profesionale:

Studii superioare tehnice- Constructii
Exp in domeniu tehnic – minim 3 ani
Cunostinte operare PC: word/ excel/ etc
Cunostinte lb engleza – intelegerea textelor scrise
Permis de conducere cat.B

Descrierea jobului

Atributii si responsabilitati

• sa foloseasca timpul de munca exclusiv pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu, in acest sens, nu se ocupa in timpul de munca de activitati care nu sunt cuprinse in atributiile si indatoririle sale ori nu sunt dispuse de sefi ierarhici;
• sa preia santierul (verifica situatia in teren, realizeaza masuratori preliminare, evidentiaza eventualele probleme tehnice);
• sa organizeze si sa programeze lucrarile in santier;
• sa gestioneze planul operativ de siguranta;
• sa gestioneze activitatea firmelor colaboratoare in subantrepriza;
• sa gestioneze aprovizionarea cu materiale a santierului;
• sa urmareasca asigurarea parametrilor de calitatea in conformitate cu exigentele clientului;
• sa realizeze contabilitatea primara a santierului;
• sa contabilizeze lucrarile in curs, in vederea intocmirii certificatelor de plata catre antreprenorul general si aprobarii certificatelor de plata emise de subantreprenori;
• sa execute masuratorile finale, in vederea predarii santierului;
• sa gestionezeze contestatiile din partea clientului;
• sa gestioneze eliberarea santierului, returnarea materialelor in exces si eliminarea tuturor reziduurilor din santier;
• sa raspunda de incadrarea in bugetele stabilite impreuna cu directorul general;
• sa raspunda de respectarea graficului de lucrari;
• sa raspunda de calitatea lucrarilor in concordanta cu cerintele clientului;
• sa aiba capacitatea de organizare a locului de munca;
• sa participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei.
Tab Companie