Software Tester în Timisoara

Software Tester

REALMEDIA NETWORK SA

Timisoara
Industrie: IT / Telecom
Tip job: Full time
Departament: IT Software
Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Experienta practica in domeniul testarii software de peste 2 ani
Experienta in testarea automatizata reprezinta un avantaj
Cunostinte de testare API
Bune cunostinte ale sistemelor de operare Windows si Linux
Cunostinte de baze de date
Diploma de absolvire studii in domeniul programarii/inginerie/matematica
Bune cunostinte ale procesului de dezvoltare software
Abilitati bune de relationare
Persoana organizata si perseverenta
Atentie la detalii, autonomie, abilitati de prioritizare si de lucru intr-un ritm alert

Descrierea jobului

OFERIM UN JOB PLIN DE PROVOCĂRI, ATMOSFERĂ MODERNĂ ŞI BENEFICII CARE ÎŢI VOR FACE CU OCHIUL.
DINTRE RESPONSABILITĂŢI PUTEM ENUMERA URMĂTOARELE:
Raspunde de calitatea produsului, el fiind ultima veriga intre produsul finit si utilizator
Concepe planul de teste pentru testarea de produse software web si mobile, pe baza cerintelor proiectului
Efectueaza testarea conform planului de teste
Raporteaza anomaliile gasite echipei de dezvoltare
Testare regresiva pentru functionalitatea implementata
Elaboreaza rapoarte de testare
Colaboreaza in mod direct cu echipa de dezvoltare pentru remedierea problemelor semnalate
Investigheaza si raporteaza problemele semnalate de clienti
Ofera solutii de imbunatatire a proceselor existente

Beneficii:
Conferințe tehnice anuale, sponsorizate de companie;
Orice echipamente şi tool-uri moderne de care ai nevoie;
Oportunitate dezvoltare in testarea automatizata;
Imobiliare.ro Labs - un program recurent lunar dedicat exclusiv inovației și perfecționării;
Abonament sală si bazin, abonament servicii medicale private, zile de concediu în funcție de vechime;
Team building-uri anuale;
Grătare si bere in fiecare lună în foișorul companiei pe toată perioada verii;
Tab Companie