Tester Aplicatii Software - Constanta în Constanta

Tester Aplicatii Software - Constanta

SENIOR SOFTWARE
Constanta
Industrie: IT / Telecom
Tip job: Full time
Departament: IT Software
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Fara experienta

Candidatul ideal
- studii superioare terminate sau in an terminal (matematica-informatica / inginerie / contabilitate);
- familiarizat cu zona de dezvoltare software;
- persoana organizata, responsabila si capabila sa-si planifice propria activitate, sa lucreze singur/a si in echipa;
- atentie la detalii, rabdare;
- pasiune pentru livrarea de produse cu un nivel ridicat de calitate.

Reprezinta un avantaj:

- experienta in testarea aplicatiilor software;
- proiecte relevante in cadrul facultatii;
- cunostinte SQL Server;
- cunostinte de gestiune / contabilitate.

Descrierea jobului

Daca atentia la detalii si pasiunea pentru calitate se numara printre atu-urile tale, esti comunicativ si deschis sa inveti ce inseamna testarea unor solutii software complexe de business, te vrem in echipa noastra!

Principalele responsabilitati ale job-ului:

- testarea aplicatiilor software din punct de vedere functional;
- identificarea, raportarea si gestionarea defectelor;
- oferire feedback pentru imbunatatirea aplicatiei;
- recomandarea de solutii pentru problemele identificate;
- probarea usurintei de utilizare a aplicatiei (usability testing);
- relationarea cu echipele de dezvoltare, implementare si suport.

Beneficii:

- pachet salarial atractiv;
- mediu de lucru placut si profesional alaturi de o echipa cu vasta experienta;
- plan de integrare si dezvoltare profesionala;
- conditii excelente de munca;
- participarea in proiecte interesante si provocatoare;
- servicii medicale private;
- decont pentru activitatile sportive, 7Card;
- zi de fructe si cafea la discretie.
Tab Companie