Dispecer /​ Agent Telesales în Targoviste

Dispecer /​ Agent Telesales

VELROM
Targoviste
Industrie: Callcenter / BPO, Alimentara
Tip job: Full time
Departament: Vanzari, Relatii clienti / Call center, Transport / Distributie
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- Minim studii medii;
- Abilitati foarte bune de comunicare si prezentare, orientare catre rezultate, atentie distributiva
- Persoana dinamica, implicata, entuziasta ;
- Temperament echilibrat, ordonat, corect in relatiile cu clientii, perseverent, spirit de echipa ;
- Cunostinte temeinice operare PC (Excel, Word) ;
- Cunoasterea aplicatiei SAP sau experienta in activitatea de call center, constituie avantaje.

Descrierea jobului

Birou Call center:
- Asigurare interfata de comunicare intre organizatie si clienti/potentiali clienti;
- Preluare apeluri telefonice si inregistrare cerinte clienti ;
- Operare si centralizare comenzi (produse finite, materiale necesare, transfer) in sistemul informatic
- Promovarea produselor societatii si derularea studiilor de piata;
Birou Dispecerat-Facturare:
- Gestioneaza preluarea, operarea si facturarea comenzilor, a livrarilor si a altor servicii de operare facturare ;
- Intocmeste dispozitiile de livrare, inscriind toate datele cerute de formular

Beneficii:
- mediu de lucru provocator, dinamic, cu posibilitati de dezvoltare;
- tichete de masa, bonus de performanta, decontare pana la 200 RON/lunar transport urban/extraurban pe baza de tichete/abonamente

Persoanele interesate se pot adresa personal la sediul firmei din Targoviste: Str. Laminorului, Nr. 56A sau pot transmite CV la nr.tel/fax 0245/216.008 sau e-mail: recrutare.db@velrom.ro, cu specificarea postului pentru care aplica.
Tab Companie