Consilier Vanzari în Constanta

Consilier Vanzari

SC MISU SRL
Constanta
Industrie: Comert / Retail
Tip job: Full time
Departament: Vanzari, Constructii / Instalatii, Import export, Internet / eCommerce
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
* Candidatul ideal trebuie sa fie competent in a discuta cu clientii si capabil sa prezinte oferta magazinului in functie de necesitatile si nevoile clientului.
* Trebuie sa cunoasca utilizarea unui calculator(pc) si sa aibe cunostinte de Microsoft office.
* Capabil de munca in echipa.
* Comunicativ, responsabil si cu o atitudine pozitiva
* Orientat spre client si atent la detalii

Descrierea jobului

* Consilierea clientilor in vederea achizitionarii produselor din portofoliu
* Promovarea produselor si a serviciilor companiei
* Gestionarea portofoliului de clienti.
* Ofertarea produselor in baza solicitarilor sau a proiectelor clientilor.
* Emiterea facturilor fiscale/note de plata/bonuri fiscale precum si alte activitati specifice showroom-ului.
* In cadrul firmei se foloseste un sistem de gestiune facturare ceea ce necesita cunostinte de folosire a calculatorului si cunostinte minime de contabilitate primare (emitere facturi)
* Program de lucru fix.
* Salariu atractiv. Acesta va fi stabilit in urma interviului.
* Posibilitatea de promovare.

Tab Companie