Inginer Proces-michelin,​ Zalau în Zalau

Inginer Proces-michelin,​ Zalau

MICHELIN ROMANIA
Zalau
Industrie: Productie
Tip job: Full time
Departament: Inginerie, Productie
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate, preferabil in domeniul tehnic;
- Persoana metodica, riguroasa, capabila sa inteleaga un proces la nivel de flux de productie;
- Gandire rationala si logica, de tip argumentativ;
- Persoana orientata catre progres;
- Abilitati de comunicare si relationare, la toate nivelurile ierarhice;
- Cunoasterea limbii engleze/franceze constituie avantaj;
- Cunostinte solide de MS Office (in special Excel);

Descrierea jobului

- Efectueaza studii de organizare asupra proceselor de productie,
- Defineste modul de lucru optimizat la posturile de fabricatie;
- Realizeaza diagnosticul ergonomic al posturilor din perimentrul de care este responsabil;
- Calculeaza timpii unitari de productie, efectivele necesare si capacitatile teoretice in productie;
- Genereaza solutii pentru imbunatatirea proceselor de productie si propune scenarii posibile de implementare;
- Urmareste aplicarea pe teren a actiunilor propuse si comunica cu persoanele implicate
Tab Companie