Assistant Manager în Bucuresti

Assistant Manager

TIMAC AGRO ROMANIA S.​R.​L.​

Bucuresti
Industrie: Agrara
Tip job: Full time
Departament: Administrativ / Logistica, Office / Backoffice / Secretariat
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Dorim sa recrutam o persoana dinamica, responsabila, cu spirit organizatoric si meticulozitate pentru a gestiona activitatea la nivelul administrarii sediului companiei. O persoana curioasa, dornica sa invete cat mai mult si orientata spre dezvoltarea sa personala si profesionala.
Studii superioare finalizate
Cunostinte PC - Microsoft Office, nivel mediu ( Excel)
Cunostinte limbi straine: engleza, franceza reprezinta un avantaj
Experienta minim 1 an intr-o pozitie similara;
Carnet de conducere categoria B – constituie avantaj;
Capacitatea de a lucra in condiţii de stres, respectarea deadline-urilor;
Abilitatea de comunicare şi abilitatea de a lucra eficient in echipă;
Abilitati foarte bune de time management si organizare;

Descrierea jobului

Preluarea, înregistrarea la compartimentele implicate, indosarierea si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor si a celorlalti angajati.
Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, e-mail, activitati de birotica si secretariat.
Intocmirea de diverse rapoarte si situatii in Microsoft Excel.
Preluarea si redirectionarea apelurilor si mesajelor telefonice.
Redactarea, multiplicarea, organizarea si clasarea documentelor.
Inregistrarea, sortarea si distribuirea corespondentei.
Activitati de receptie si protocol.
Comunicarea cu partenerii externi.
Efectuarea de rezervari transport/cazare.
Tab Companie