Tehnician Mentenanta în Bucuresti

Tehnician Mentenanta

AUSTRIA CARD SRL

Bucuresti
Industrie: Productie
Tip job: Full time
Departament: Inginerie, Service / Reparatii, Constructii / Instalatii, Specialisti / Tehnicieni
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
• Studii superioare tehnice (profil mecatronica sau electrotehnica);
• Experienta minim 1 an pe un post similar ca inginer de service, in mediu industrial;
• Cunostinte de mecanica, automatica, pneumatica si hidraulica;
• Cunostinte hardware PLC, SCADA (si aptitudini practice) - prezinta avantaj;
• Cunostinte medii de limba engleza (scris si vorbit);
• Disponibilitate lucru in 3 schimburi;

Descrierea jobului

• Asigura mentenanta preventiva, diagnosticarea si mentenanta corectiva a tuturor echipamentelor de productie, in timp util, fara pierderi de productie;
• Intocmeste planul anual de revizii si reparatii curente si capitale pentru fiecare utilaj si echipament in parte, in colaborare cu sef departament mentenanta si asigura respectarea acestuia;
• Intocmeste planul de verificare metrologica pentru: aparate de masura, contoare, termometre, manometre, compresoare;
• Asigura gestionarea materialelor si echipamentelor necesare desfasurarii activitatii departamentului mentenanta;
• Asigura alimentarea cu energie electrica a utilajelor si birourilor.
Tab Companie