Consultant Vânzări /​ Front Desk în Bucuresti

Consultant Vânzări /​ Front Desk

IQFIX.​RO SRL
Bucuresti
Industrie: Prestari servicii
Tip job: Full time
Departament: Vanzari
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
  • Experiență în vânzări;
  • Cunoașterea procesului de mercantizare și cunoștințe din domeniul telefoanelor mobile și al accesoriilor GSM vor reprezenta un avantaj;
  • Abilități de operare PC (MS Office, MS Windows);
  • Competențe de raportare, verificare stocuri și întocmire documentație aferentă;
  • Bune abilități de comunicare, negociere și vânzare;
  • Flexibilitate, ambiție, precizie, simț pentru detalii;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional;
  • Studii superioare.

Descrierea jobului

  • Preluarea dispozitivelor defecte de la clienți și predarea acestora în urma reparației;
  • Verificarea actelor însoțitoare ale dispozitivelor care urmează a fi recepționate în service;
  • Completarea fișelor de service, cu toate informațiile necesare;
  • Urmărirea procesului de reparație și comunicarea către client a statusului dispozitivului;
  • Pregătirea, verificarea și transmiterea documentelor contabile;
  • Consultarea clienților și oferirea de informații în legătură cu accesoriile aflate spre vânzare;
  • Amenajarea produselor conform standardelor de pregatire profesională cerute de companie;
  • Pregătirea comenzilor de marfă și a recepției acestora;
  • Închiderea casei de marcat;
  • Furnizarea de rapoarte către management.
Ce oferim:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonusuri de performanță;
  • Training și dezvoltare personală;
  • Mediu de lucru dinamic și plăcut, într-o companie aflată în permanentă expansiune;
Tab Companie