Key Account Manager în Targu Mures

Key Account Manager

DRIVE 2U
Targu Mures
Industrie: Comert / Retail, Masini / Auto, Prestari servicii, Transport / Logistica / Import Export
Tip job: Full time
Departament: Auto / Echipamente, Vanzari
Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Căutăm un manager de clienți cheie, care să supravegheze relația companiei cu clienții cei mai importanți. Veți fi responsabil pentru obținerea și menținerea clienților cheie pe termen lung prin înțelegerea cerințelor acestora.
Candidatul ideal va fi apt să construiască relații puternice cu clienții strategici. Veți putea identifica nevoile și cerințele pentru a promova soluțiile companiei noastre și pentru a obține o satisfacție reciprocă.
Scopul este de a contribui la susținerea și creșterea afacerii noastre pentru a obține un succes pe termen lung.

Descrierea jobului

Responsabilitățile Managerului de cont
Include:
• Dezvoltarea relațiilor de încredere cu un portofoliu de clienți importanți, pentru a se asigura că nu se vor transforma în concurență
• Dobândirea unei înțelegeri aprofundate a nevoilor și cerințelor clienților cheie
• Extinderea relațiilor cu clienții existenți prin propunerea continuă a soluțiilor care să le îndeplinească obiectivele

Dezvoltați relații de încredere cu un portofoliu de clienți importanți, pentru a vă asigura că nu se îndreaptă spre concurență
• Obțineți o înțelegere aprofundată a nevoilor și cerințelor clienților cheie
• Extindeți relațiile cu clienții existenți, propunând în permanență soluții care să le îndeplinească obiectivele
• Asigurați-vă că produsele și serviciile corecte sunt livrate clienților în timp util
• Serviți ca legătură de comunicare între clienții cheie și echipele interne
• Rezolvați toate problemele și problemele cu care se confruntă clienții și soluționați reclamațiile pentru a vă menține încrederea
• Să joace un rol esențial în generarea de noi vânzări care să se transforme în relații de lungă durată
• Pregătiți rapoarte periodice despre progrese și previziuni către părțile interesate interne și externe utilizând valorile-cheie ale contului

Cerinţe:
• Experiență dovedită ca administrator de cont cheie
• Experienta in vanzari si furnizarea de solutii bazate pe nevoile clientilor
• Comunicare puternică și abilități interpersonale cu aptitudine în construirea relațiilor cu profesioniștii de la toate nivelurile organizaționale
• Abilități organizaționale excelente
• Abilitatea de rezolvare a problemelor și de negociere
• BSC / BA în administrarea afacerilor, vânzări sau domeniu releva
Tab Companie