Farmacist - Bucuresti în Bucuresti

Farmacist - Bucuresti

HELP NET FARMA
Bucuresti
Industrie: Farma
Tip job: Full time
Departament: Farmacie
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Absolvent al Facultatii de Farmacie
Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor din Romania;
Experienta minim 1 an;
Orientare catre pacient;
Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.
Persoana proactiva.

Descrierea jobului

Eliberarea medicamentelor si a retetelor compensate sau gratuite;
Oferirea asistentei de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala;
Prepararea retetelor magistrale sau a elaborarilor;
Informarea permanenta a medicilor cu care colaboreaza farmacia in legatura cu produsele nou aparute.