Agent Vanzari Clienti Revanzatori/​ Clienti Horeca în Bucuresti

Agent Vanzari Clienti Revanzatori/​ Clienti Horeca

SC METRO CASH CARRY S.​R.​L.​

Bucuresti
Industrie: Comert / Retail
Tip job: Full time
Departament: Vanzari
Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Profilul candidatului:
* Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client
* Buna intelegere a comertului traditional si modern
* Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate
* Abilitati de identificare si evaluare a locatiilor potrivite pentru deschiderea de noi magazine Specialist in vanzari de tip consultativ, cu experienta dovedita (minim 3 ani)
* Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor
* Sprit antreprenorial si disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren
* Cunoştinţe de operare MS Office si de limba angleza
* Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

* Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat
* Efectueaza vizite zilnice la clienti, conform rutelor planificate
* Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi
* Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi
* Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback și ia masuri atunci când este necesar
* Asigura incasarea in termenul stabilit a tuturor facturilor de vanzare catre client
* Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta

Specific Clienti Revanzatori:

Asigura suport pentru deschiderea magazinelor in regim de francize

Specific Clienti HoReCa:

Asigura integrarea in proiectul de livrare catre client

Cunostinte despre franciza - reprezintă un avantaj

Experienta in deschiderea de noi magazine

Pasiune pentru industria Horeca

Cunostinte despre piata Horeca si livrare, distributie - reprezintă un avantaj