Merchandiser în Bucuresti

Merchandiser

PEPSICO
Bucuresti
Industrie: Lipsă informații
Tip job: Full time
Departament: Vanzari, Merchandising / Promoteri
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Fara experienta

Candidatul ideal
  • Studii medii – finalizate;
  • Orientare spre client;
  • Orientare catre rezultat;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Eficienta interpersonala;
  • Permis de conducere cat. B.

Descrierea jobului

  • Executa si mentine standardele de mercantizare (display-uri, comunicarea si distribuirea preturilor si a promotiilor) in zona alocata;
  • Participa activ la implementarea promotiilor, programelor, evenimentelor locale;
  • Utilizeaza materiale de promovare (POS) in concordanta cu standardele de mercantizare;
  • Executa corespunzator plasarile de produse, asigura stocurile, mentine curate echipamentele MEM;
  • Asigura un bun control al stocului si rotatia produselor pentru a evita situatiile de lipsa a stocului (out of stock);
  • Implementeaza metoda FIFO.