Specialist Marketing - Iasi în Iasi

Specialist Marketing - Iasi

FUNDATIA WORLD VISION ROMANIA

Iasi
Industrie: Publicitate / Marketing / PR
Tip job: Full time
Departament: Marketing, ONG / Voluntariat
Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Studii superioare: Facultate Marketing (sau dintr-un domeniu inrudit) absolvita.
Experienta: Minim 2 ani de experienta de lucru in domeniul marketing. Experienta de lucru dovedita in proiecte de marketing. Experiență de business semnificativă în cadrul vânzărilor sau marketingului.
Cunoaşterea industriei umanitare. Cunoaşterea culturii şi climatului organizaţional specific organizaţiei WVR.
Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) la standarde ridicate. Bune abilitati de operare PC (Word, Excel, PPT).
Abilitati puternice de lucru in echipa, auto–motivate.
Abilitatea de a-si gestiona eficient timpul si a-si prioritiza multiplele responsabilitati.
Abilitatea de a tine prezentari eficiente.
Motivat in a-i influenta pe altii pentru a se implica in initiative de strangere de fonduri.
Abilitatea de a gandi strategic si de a avea imaginea de ansamblu; pro-activ, orientat spre solutii. Abilitate și viziune de a aduce proiectele de strângere de fonduri WVR la un nou nivel.
Abilități excelente interpersonale, inclusiv capacitatea de persuasiune și de a negocia in mod eficient la niveluri superioare.
Auto-motivat; capabil sa lucreze independent intr-un mediu relativ nestructurat, dar foarte responsabil.
Cerinta de calatorie in proiecte 50%, cerinta de calatorie la intalnirile echipei de marketing, training-uri specifice, etc. 10%.

Descrierea jobului

Dezvoltarea si implementarea planurilor de Fund Raising pentru ADP in conformitate cu strategia Biroului National.
Identificarea si dezvoltarea relatiilor cu corporatii si donatori individuali.
Organizarea de evenimente si alte actiuni de fundraising mentionate in calendarul local.
Dezvolta strategia de fundraising si Corporate Donor Care a fondurilor si partenerilor corporate local si planifica, in consultare cu directorul de marketing, sa maximizeze fondurile.
Construieste noi si mentine relatii profitabile si pe termen lung de strangere de fonduri cu corporatii si potentiali sponsori corporativi la nivelul reginii.
Gestioneaza corespondenta pana la o urmarire completa a oricarei activitati de donatie.
Participa activ la intalnirile organizate cu echipa de departament sau cu echipa din ADP.
Respecta valorile si misiunea crestina a Fundatiei World Vision.
Respecta normele de sanatate si securitate in munca prevazute de legislatia in vigoare.
Respectă normele de sănătate și securitate în muncă prevazute de legislația în vigoare.