Lead Management Specialist – New Channels Ipp în Bucuresti

Lead Management Specialist – New Channels Ipp

VODAFONE ROMANIA
Bucuresti
Industrie: IT / Telecom
Tip job: Full time
Departament: Telecomunicatii
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal

Ce cautam la urmatorul Consultant Consumer in Business?
Diploma Liceu/Diploma universitara
Experienta in vanzari reprezinta un avantaj
Bune abilitati de comunicare si colaborare, orientare catre client
Abilitati de negociere si orientare catre solutii, creativitate
Bune abilitati de organizare si planificare
Bune cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului

​Responsabilitati principale:
Promoveaza si implementeaza in sisteme ofertele speciale Vodafone dedicate partenerilor, precum si pe cele din magazinul online;
Gestioneaza lead-urile venite prin canalele de parteneri;
Se incadreaza in indicatorii de performanta ai canalului;
Raspunde solicitarilor venite din partea clientilor (telefonic sau prin e-mail), oferind acestora o experienta placuta si solutii personalizate;
Se asigura ca se incadreaza in termenul de raspuns pentru cererile clientilor si ofera informatii de natura comerciala (oferta, pret, conditii contractuale etc.) si tehnica (caracteristici, retea, service) despre produse si servicii ;
Introduce datele clientilor in sistemele de lucru si finalizeaza comenzile agentilor de vanzare;
Isi actualizeaza in mod constat cunostintele referitoare la procedurile de lucru precum si orice informatii cu caracter comercial necesare in desfasurarea activitatilor de vanzare;
Cunoaste operatiunile din sistemele de lucru folosite in activitatea de vanzare;
Indeplineste la cerere sarcini temporare alocate de catre managerul Departamentului pentru a sustine activitatea Consumer in Business;
Furnizeaza la cerere rapoarte pe activitatile allocate;
Ti se pare interesant? Iata cateva beneficii pe care ti le oferim:
Work from Home – posibilitatea de a lucra de acasa/din afara biroului cateva zile pe luna

Abonament pentru telefon dedicat angajatului
Comision lunar motivant in functie de performanta individuala
Access permanent la cursuri si workshop-uri care sa faciliteze dezovltare personala si profesionala
The future is exciting. Ready?
Tab Companie