Inginer Executie Structuri Metalice în Bucuresti

Inginer Executie Structuri Metalice

AL PROMT SRL
Bucuresti
Industrie: Constructii
Tip job: Full time
Departament: Constructii / Instalatii, Inginerie, Proiectare civila / industriala, Productie
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- Experientă minim 1 an în unul din domeniile structuri metalice, pereti cortina sau placari
- CAD, cunoscător desen tehnic, principii proiectare inginereasca
- Absolvent universitate tehnică
- Cunoscător suita MS Office (Excel, Word, PowerPoint), calcul matematic, limba engleză avansată
- Abilitati de lucru în echipa si ducerea la bun sfârsit a sarcinilor în termenul stabilit
- Stil de lucru organizat

Descrierea jobului

- Intocmire si coordonare metoda tehnologica de executie
- Urmarirea echipelor de montaj
- Trasare in vederea montajelor
- Gestionarea materialelor primite de la fabrica
- Verificarea documentatiilor de protectia muncii pentru oameni si utilaje avute in subordine
- Intocmirea de grafice de exectie, rapoarte zilnice de santier si estimari de executie
- Calcul suprafete si cantitati materiale necesare executiei
- Intocmirea proceselor verbale de receptie materiale in santier
- Intocmirea dosarului de calitate Beneficii oferite:
- Salariu motivant cu bonus functie de performante.
- Participarea la training-uri si cursuri de certificare în domeniu. Oportunităti excelente de promovare si dezvoltare profesională într-un mediu de lucru profesionist si dinamic.