Operator Linii Industriale De Productie în Ploiesti

Operator Linii Industriale De Productie

SC SEGEZHA PACKAGING SRL
Ploiesti
Industrie: Lipsă informații
Tip job: Full time
Departament: Productie
Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Cerinte:
- Studii medii sau superioare in domeniul - Mecanica
- Atentie la detalii si implicare;
- Spirit de echipa;
- Spirit organizatoric;
- Rezistenta la stres;
- Dorinta de a evolua profesional;
- Experienta ca operator de utilaje/ echipamente in domeniul Productie industrial constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Se informeaza in permanenta si isi insuseste parametrii si normele de functionare a utilajelor, tipurile de materii prime si materiale de baza folosite in procesul de productie;
- Regleaza utilajul in conformitate cu programul de productie si specificatiile tehnice aduse la cunostinta;
- Asigura desfasurarea procesului de productie in conditii de maxima eficienta si productivitate;
- Urmareste in permanenta aplicarea parametrilor de calitate impusi prin procedurile specifice sau prin instructiunile tehnologice;
- Consemneaza eventualele neconcordante/ neconformitati calitative rezultate in procesul de productie a produsului finit;
- Participa la realizarea programului de intretinere si reparatii ale utilajului;
- Identifica in permanenta noi posibilitati de reducere a costurilor de productie si face propuneri in acest sens;

Beneficii:

- Loc de munca stabil
- Instruire la locul de munca;
- Salarizare motivanta care include acordarea de bonuri de masa;
- Plata orelor suplimentare, daca este cazul, cu 200%.
- Spor pentru munca de noapte
- Asigurare medicala privata