Operator Productie/​ Operator Logistica în Ploiesti

Operator Productie/​ Operator Logistica

S.​C.​ COFICAB PLOIESTI S.​R.​L.​

Ploiesti
Industrie: Masini / Auto
Tip job: Full time
Departament: Administrativ / Logistica, Auto / Echipamente
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- Studii medii;
- Disponibilitate de a lucra in schimburi;
- Persoana motivata, dinamica si responsabila.

Descrierea jobului

Productie:
- Utilizarea si mentinerea in buna stare a echipamentelor, utilajelor si dispozitivelor din productie;
- Respectarea datelor tehnice, instructiunilor de lucru, planului de autocontrol si primului nivel de mentenanta precum si a planului de productie pentru realizarea unui fir de buna calitate conform comenzii de fabricatie;
- Verificarea setarii corecte a masinii si a parametrilor de lucru si alimentarea ei cu materia prima;
- Verificarea produsului finit/semifabricatului din punct de vedere al calitatii;

​Logistica:
- Manipulează, încarcă/descarcă, stivuiește, stochează în mod eficient produsele semi-finite, produsele finite si materiile prime.
- Descarcă camioane, containere și remorci, primește materii prime, consumabile, produse finite și produse semi-finite și le depozitează în depozit conform criteriilor și regulilor.
- Pregătește mărfurile în funcție de listele de preluare, scanează articolele conform regulilor de scanare, stabilește etichetele și efectuează compararea pentru a asigura conformitatea;
- Respectarea normelor referitoare la mediu, igiena, sanatatea si securitatea muncii, PSI, ambient si disciplina in fabrica