Ospatar /​ Ospatarita în Grecia

Ospatar /​ Ospatarita

KRITIKOS ASTIR S.​A.​

Grecia
Industrie: Turism / HoReCa
Tip job: Full time,Proiect / Sezonier
Departament: Alimentatie / HoReCa, Turism / Hotel staff
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Persoane care doresc sa lucreze pe pozitia de Ospatar / Ospatarita, cu sau fara experienta, intr-un hotel de lux (Hotelul Aegean Melathron), situat in Kallithea, Halkidiki, in perioada 15 aprilie 2020 – 15 octombrie 2020.
Candidatul trebuie sa cunoasca obligatoriu limba engleza la nivel independent.
Candidatul trebuie sa trimita CV, obligatoriu in limba engleza, la adresa: manager-chal@aegeanstar.com .
Toate CV-urile trebuie sa fie detaliate,sa specificati genul (feminin/masculin) avand o poza recenta, adresa de e-mail si numar de telefon valabile.
Toate CV-urile depuse vor primi raspuns.
Va rugam sa ne informati din ce data ati putea incepe sa lucrati si pentru cat timp.
Pentru alte informatii puteti suna la numarul: 00302374020820

Descrierea jobului

Ospatar / Ospatarita.
Candidatul trebuie sa cunoasca limba engleza la independent.
Candidatul poate, sau nu, sa aiba experienta pentru aceasta pozitie.
Activitati principale:
- preluarea comenzilor de mancare si bautura intr-o maniera eficienta si profesionista;
- acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor;
- cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi.
Sarcini si indatoriri specifice:
- servirea exemplara a clientilor;
- indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale hotelului.
Responsabilitati ale postului:
- asumarea responsabilitatii pentru corectitudinea intocmirii si incasarii facturilor;
- raspunderea pentru calitatea serviciilor oferite.
Autoritatea postului:
- Este autorizat sa asigure servirea impecabila a clientilor cu produsele/mancarurile/bauturile comandate de catre acestia.
Oferim:
- 1 zi libera pe saptamana;
- cazare si 3 mese pe zi;
- asigurare medicala;