Mecanic Intretinere Utilaje în Bucuresti

Mecanic Intretinere Utilaje

DUNAPACK RAMBOX PRODIMPEX SRL

Bucuresti
Industrie: Productie, Banci / Servicii financiare
Tip job: Full time
Departament: Automatizari, Constructii / Instalatii, Productie, Service / Reparatii
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Candidatul ideal va avea:
- Potential pentru planificare si organizare
- Eficienta
- Atentie la detalii
- Atentie distributiva
- Orientare spre obiectiv
- Orientarea pe calitate
- Rezolvarea de probleme
- Disponibilitate pentru invatare
- Disponibilitate la schimbare
- Rezistenta la rutina
- Abilitatea de a lucra sub presiune
- Orientare catre reguli

Descrierea jobului

 Urmareste buna functionare a utilajelor, din punct de vedere mecanic
 Regleaza, repara utilajele si urmareste ca acestea sa functioneze in parametrii prescrisi
 Urmareste ungerea utilajelor, necesarul de materiale de lubrifiere, necesarul de ulei hidraulic, de transmisie si ungere,
 Participa la toate activitatiile de reparatii in regim de urgenta si intretinerea planificata a utilajelor
 Urmareste si completeaza fisa de evidente a a defectiunilor
 Localizeaza si diagnosticheaza defectele mecanice ale utilajelor, care ar putea influenta intreruperi in functionarea acestora
 Mentine si regleaza echipamentele de alimentare si de productie pentru a maximiza performanta operationala
 Respecta prescriptiile tehnice ale echipamentelor si utilajelor, precum si procedurile interne, lucreaza dupa desenele tehnice