[work From Home] Mid-level/​senior Wordpress Developer în Bucuresti

[work From Home] Mid-level/​senior Wordpress Developer

SIGMA LABS SRL
Bucuresti
Industrie: Lipsă informații
Tip job: Full time
Departament: Internet / eCommerce, IT Software
Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Cautam programatori talentati cu experienta de cel putin 3 ani in dezvoltarea pe platforma WordPress.
Ne dorim in echipa oameni curajosi si creativi, oameni responsabili, pasionati de ceea ce fac.

* Ce gasesti la noi:

– Lucru de acasa / remote - suntem o echipa fully remote, distribuita in toata tara
– Contributie la repository-urile publice ale WordPress-ului – ocazie de branding personal
– O echipa extraordinara, cu o cultura organizationala sanatoasa care incurajeaza invatarea si dezvoltarea

* Ce asteptam de la tine:
– Onestitate – sa fii un om care apreciaza si promoveaza corectitudinea
– Responsabilitate – sa iti faci treaba bine cu respect pentru tine si pentru munca
– Sa iti placa sa inveti – sa cauti si sa experimentezi lucruri noi, pe care sa le aplici practic
– Sa stii limba engleza bine atat la nivel scris si citit

Descrierea jobului

Ce conditii trebuie sa indeplineasca candidatul ideal:
  1. Are cunostinte excelente de WordPress, PHP, CSS, HTML si jQuery
  2. Cunoaste standardele de coding specifice WordPress si adera la ele
  3. Are experienta in crearea plugin-urilor custom de WordPress - ideal, si publice in repository-ul WordPress
  4. Are experienta in lucrul cu framework-uri - temele noastre sunt construite pe framework propriu
  5. Are experienta in codarea temelor de WordPress la cele mai inalte standarde
  6. Are cunostinte in folosirea: git/svn, nmp, nodeJS, gruntJS, TravisCI