Project Manager în Bucuresti

Project Manager

SCOALA DE VALORI

Bucuresti
Industrie: Lipsă informații
Tip job: Fulltime
Departament: Educatie Training, Fundatii Voluntariat ONG, Management Trainee
Experiență: 1 - 5 ani experienta

Scurta descriere a companiei

ȘCOALA DE VALORI este o organizație non-guvernamentală, non-profit, care îi îndrumă pe tineri să-și descopere valorile și să-și antreneze potențialul, astfel încât să-și dezvolte atitudini și comportamente prosociale și sa fie pregătiți pentru viitorul mereu în schimbare.

De 10 ani deschidem drumuri în educa­ție, care au început să se intersecteze și să formeze un ecosistem orientat spre dezvoltarea tinerei generaț­ii.

Misiunea noastră este de a călăuzi tinerii să învețe să devină creatorii propriilor lor vieți.

Cerinte

Studii superioare finalizate cu diplomă de licență;
Experiența in managementul proiectelor educaționale din sectorul ONG reprezintă un avantaj;
Cunoștințe operare PC (Microsoft Office: Word, Excel, Powerpoint)
Orientat spre găsirea soluților și rezolvarea problemelor;
Cunoștințe de micromanagement;
Capacitatea de a scrie și de a transmite corect și coerent textele solicitate;
Abilități de prezentare și comunicare in public;
Entuziasm, dorință de dezvoltare continuă prin invățare activă;
Punctualitate, seriozitate, perseverență, creativitate, atenție la detalii, deschidere, inițiativă și flexibilitate;
Capacitatea de a lucra in echipă;
Abilități de agumentare și gandire critică;
Atitudine orientată către clienți și obținerea de rezultate;
Aptitudini de negociere, planificare, supervizare, analiză, control și implementare;
Motivație crescută pentru asumarea deciziilor in vederea creșterii performanței;
Disponibilitate pentru deplasări in afara Bucureștiului.

Responsabilitati

Stabilește și menține legătura atat cu partenerii, cat și cu beneficiarii proiectului;
Asigură comunicarea cu instituțiile de invățămant alături de care incheie contracte de colaborare;
Stabilește obiectivele și strategia proiectului impreună cu Program Managerul;
Elaborează Fișa Proiectului și Calendarul de activități;
Organizează și gestionează intalnirile agile in cadrul echipei de proiect;
Planifică, organizează și monitorizează activitățile pe proiect in acord cu obiectivele setate inițial;
Redactează materialele privind implementarea proiectului;
Gestionează bugetul proiectului și operațiunile financiare aferente proiectului, sub supervizarea departamentului financiar/ contabil;
Asigură o promovare optimă a proiectului;
Prioritizează eficient efectuarea sarcinilor cu scopul indeplinirii obiectivelor stabilite pe proiect;
Răspunde la solicitările beneficiarilor, partenerului și finanțatorului;
Este prezent in intalnirile cu beneficiarii pentru a identifica sau pentru a ințelege mai bine nevoile lor;
Colaborează cu departamentele suport in vederea realizării rapoartelor de evaluare ale proiectului, cu scopul de a crește vizibilitatea acestuia și de a evidenția impactul.

Alte informatii

Vei contribui la dezvoltarea educațieii in randul tinerilor și al adolescenților din Romania;
Ne dorim să colaborăm pe termen lung, astfel că sprijinim dezvoltarea ta profesională și personală prin asigurarea unor ateliere interne de soft skills.