Agent Vanzari- Domeniul Bancar în Bucuresti

Agent Vanzari- Domeniul Bancar

APT RESOURCES SERVICES SRL

Bucuresti
Industrie: Banci / Servicii financiare
Tip job: Full time
Departament: Banci, Vanzari
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Fara experienta

Candidatul ideal
Suntem in cautare de colegi noi!
Daca detii bune abilitati de comunicare si negociere, capacitate de organizare si orientare spre atingerea obiectivelor, precum si atitudine proactiva, avem pentru tine un post de Agent Vanzari Bancare in colaborare cu partenerul nostru, o companie cunoscuta in domeniul serviciilor bancare.

Candidatul ideal:
  • Experienta in vanzari directe sau consiliere clienti;
  • Studii medii finalizate;
  • Bune cunostinte utilizare calculator: MS Office;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Atitudine proactiva si orientata spre clienti si spre rezultate

Descrierea jobului

  • Prospectarea pietei pentru identificarea de potentiali clienti;
  • Promovarea si prezentarea in detaliu a cardului de credit - conditii, criterii de eligibilitate, setul de documente necesare in vederea obtinerii cardului de credit si modul de completare al documentatiei;
  • Furnizarea tuturor documentelor necesare clientului si acordarea de asistenta in modul lor de completare;
  • Verificarea preliminara a documentatiei, asigurand corectitudinea si completitudinea acesteia;
  • Participarea activa la campaniile de marketing initiate de catre companie;
  • Intocmirea rapoartelor de activitate specifice.