Html Coder în Bucuresti

Html Coder

WHITE IMAGE LOYALTY SOLUTIONS

Html Coder

Bucuresti
Industrie: Lipsă informații
Tip job: Full time
Departament: Internet / eCommerce, IT Software, Marketing, Publicitate
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- cunostinte avansate de editare HTML, in special legate de lucrul cu tabele si utilizarea de css-uri inline
- experienta anterioara minim 1 an intr-o pozitie similara
- abilitati de comunicare interpersonala si de lucru in echipa
- capacitatea de a respecta deadline-uri si de a face fata unui ritm alert de lucru;
- cunostinte avansate de prelucrare a pozelor
- cunostinte de HTML5 si lucrul cu div-uri
- cunostinte de PHP si java reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

- crearea de template-uri responsive sau fluide
- editare de documente HTML, lucru cu tabele si css-uri
- formatare texte si layout-uri;
- optimizarea formatelor HTML create pentru diversi clienti de email
- testarea formatarii newsletterelor
- transpunerea layout-urilor din format poza in HTML
- prelucrarea de poze
- crearea de pagini continand content dinamic
- oportunitatea de a fi implicat in proiecte de anvergura
- lucurul intr-un mediu competitiv si dinamic
- oportunitatea de a acumula multe cunostinte noi