Tehnician Electromecanic/​electrician -departament Mentenanta în Targu Mures

Tehnician Electromecanic/​electrician -departament Mentenanta

HIRSCHMANN ROMANIA
Targu Mures
Industrie: Masini / Auto, Productie
Tip job: Full time
Departament: Inginerie, Productie, Specialisti / Tehnicieni, Service / Reparatii, Constructii / Instalatii
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Accepta provocarea viitorului si alatura-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes !

Am aprecia ca profilul tau sa corespunda urmatoarelor cerinte :
  • Liceale sau profesionale
  • Limba engleza – nivel mediu –constituie avantaj ; Limba germana – constituie avantaj
  • Cunostinte tehnice ( electromecanica, electrica, identificarea erorilor pe baza schemei electrice, desen tehnic)
  • Orientare spre rezultat
  • Orientare spre client
  • Planificare si organizare
  • Cunostinte operare PC
  • Experienta : In domeniu reprezinta avantaj

Descrierea jobului

Pentru postul de -Tehnician Electrician, provocarile tale ar consta in :
  • Repara si intretine echipamentele din aria de productie, cladire, utilitati astfel incat timpul de oprire sa fie minim
  • Realizeaza Mentenanta preventiva a echipamentelor conform planificarii
  • Dezinstaleaza/ instaleaza echipamente in vederea realocarii

Pentru postul de - Tehnician Electromecanic, provocarile tale ar consta in :
  • Efectueaza intretinerea anuala pe masini conform planului anual de intretinere descris in procedura de mentenanta pentru atingerea obiectivului zero opriri in productie.
  • Efectueaza intretinerea regulata a facilitatilor din intreprindere (partea mecanica) si intervine pentru reinstalarea facilitatilor in cazul in care in mod accidental sunt deteriorari conform planului anual de intretinere (ex: cladire, usi, ferestre, etc).
  • Intervine la reparatii accidentale in liniile de productie a.i. timpul de oprire sa fie minim. Interventiile sunt legate de partea mecanica a masinilor si dispozitivelor, precum si de partea pneumatica si hidraulica a acestora.
  • Executa dispozitive de asamblare si imbunatatiri ale echipamentelor in conformitate cu discutiile, schitele sau desenele de la ingineri pentru imbuntatatirea procesului de productie.

Asteptam cu entuziasm sa te cunoastem si sa purtam o discutie in ceea ce priveste viitorul tau in cadrul Hirschmann Automotive !

Transport gratuit, tichete de masă, bonusuri lunare de performanță, bonuri cadou de sarbatori, card de sanatate, al 13-lea salariu, bonus de fidelitate, posibilități de dezvoltare profesionala, ore suplimentare platite.