Tehnician Colorist în Ghimbav

Tehnician Colorist

ADECCO ROMANIA

Ghimbav
Industrie: Lipsă informații
Tip job: Full time
Departament: Constructii / Instalatii
Experiență: Entry-Level (< 2 ani)

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, un rol de Tehnician colorist:

Cerinte:

  • Studii medii;
  • Limba engleza reprezinta un avantaj;
  • Operare PC (Word, Excel, Power point, Outlook);
  • Capacitate de analiza, spirit de echipa si spirit tehnic;

Responsabilitati:

  • ​Receptioneaza calitativ si cantitativ cliseele de la furnizor
  • Creeaza locatia in evidentele interne pentru noile clisee;
  • Confirma existenta cliseelor si aprovizioneaza utilajele conform comenzilor din raportul zilnic de clisee;
  • Introduce reteta de culoare in program in vederea crearii nunatelor conform codului;
  • Gestioneaza stocurile de vopsele, aditivi, solutii utiizate pentru spalarea/igienizarea utilajelor dupa folosirea cernelurilor, etichetelor si praful de tratare a apelor uzate;
  • Aprovizioneaza utilajele cu vopsele conform raportului zilnic de activitate pentru fiecare utilaj in parte si se asigura ca exista un stoc suficient pentru finalizarea comenzilor;