Consultant Customer Care în Bucuresti

Consultant Customer Care

ADECCO RESURSE UMANE

Bucuresti
Industrie: Comert / Retail
Tip job: Full time
Departament: Relatii clienti / Call center
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Fara experienta

Candidatul ideal
Recrutam pentru clientul nostru, companie de Network Marketing ce oferă bunuri cu mișcare rapidă (FMCG) la nivel global, Consultant Customer Care.

Profilul candidatului:

- Persoana cu excelente abilitati de comunicare;
- Absolvent de facultate sau studii superioare in curs (cu posibilitate de lucru full-time);
- Nivel avansat de limba engleza (scris, vorbit);
- Spirit de echipa si initiativa;
- Interesul pentru sarcini ce tin de contabilitate primara sau design graphic reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitatile jobului:

- asistarea clientilor telefonic - update privind status comenzi;
- preluarea comenzilor online;
- mentinerea relatiei cu depozitul din Romania;
- administrare situatii comenzi.

Daca esti o persoana sociabila care vrea sa faca primul sau pas in cariera profesionala, asteptam sa aplici la acest rol si te vom contacta in cel mai scurt timp.