Sales Representative în Bucuresti

Sales Representative

FOODPANDA RO SRL

Bucuresti
Industrie: Turism / HoReCa, Media / Internet, Comert / Retail
Tip job: Full time
Departament: Vanzari
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Vei fi colegul/a ideal/a daca:

Ai abilitati de comunicare, negociere, organizare, planificare si convingere;
Esti o persoana sociabila, dinamica, cu o gandire constructiva orientata spre rezultate;
Ai disponibilitate de deplasare la sediile potentialilor clienti (doar in Bucuresti);
Ai atitudine de vanzator, orientat spre clienti;
Identifici usor si intelegi nevoile si dorintele clientilor;
Ai cunostinte de operare PC: Microsoft Office, email, internet;
Ai ulilizat un soft de tip CRM - e un avantaj;
Ai experienta in HoReCa - un important avantaj;
Ai minim studii medii finalizate.

Descrierea jobului

Ne vei ajuta cu:

Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor ce au legatura cu domeniul de activitate al firmei (e-Commerce);
Dezvoltarea pietei pe care actionezi prin prospectarea, evaluarea si contactarea potetialilor clienti;
Dezvoltarea permanenta a portofoliului de clienti;
Consilierea clientilor oferind solutii optime in functie de nevoile fiecaruia;
Mentinerea unei legaturi permanente atat cu clientii propriu-zisi, cat si cu posibilii clienti, acordandu-le asistenta necesara pe durata parteneriatului sau discutiilor cu acestia;
Urmarirea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual si realizarea acestuia.

Vei beneficia de:

O echipa super si un sediu modern, situat central
Salariu FIX + Bonusuri
Telefon + Laptop
Contract pe perioada nederterminata
Contract de comodat pentru masina personala
Decont benzina sau abonament transport in comun/taxi/uber etc.
Bonuri de masa - 15 lei/ zi
Abonament medical complet la Regina Maria