Inginer Ofertare în Botosani

Inginer Ofertare

ELECTROALFA

ELECTROALFA
Botosani
Industrie: Energetica
Tip job: Full time
Departament: Inginerie
Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Absolvent studii superioare-Inginer Instalatii in constructii, inginerie mecanica, constructii edilitare.
Experienta anterioara necesara - minimum 3 ani; utilizator program de devize -de exemplu DOCLIB, INTELSOFT,WINDOC), utilizator pachet MS Office, cunostinte de planning

Descrierea jobului

Analiza documentatiilor de licitatie si solicitarea de completari/clarificari daca este cazul.

Transmiterea cererilor de solicitare de oferta catre furnizori si analizarea cererilor de oferta.

Calcularea ofertei cu ajutorul programelor specializate sau pe baza unui sistem propriu de calcul in functie de specificul fiecarei licitatii (selectarea celor mai avantajoase tehnologii/fluxuri/preturi pentru proiectul gestionat).

Realizarea graficelor de executie , analize de pret, cash-flow.

Extragerea listelor de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor (extrage cantitatile de lucrari pe baza proiectelor tehnice intocmite de proiectanti).

Completeaza formulare/documente conform caietelor de sarcini

Urmareste procedura de achizitie publica pana la momentul adjudecarii acesteia.