Reprezentant Vanzari în Ilfov

Reprezentant Vanzari

YUSEN LOGISTICS ROMANIA

Ilfov
Industrie: Transport / Logistica / Import Export
Tip job: Full time
Departament: Administrativ / Logistica, Vanzari, Transport / Distributie
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Experienta in vanzari de expeditii in transport (ideal in maritim/aerian) - minim 1 an;
Experienta in customer service pe maritim/feroviar/aerian – reprezinta un avantaj;
Pro-activitate, spirit de echipa, persoana competitiva orientata spre client;
Atitudine pozitiva, energic, organizat;
Dornic sa invete lucruri noi;
Nivel mediu de folosire pachet Microsoft Office;
Detine bune abilitati de comunicare si negociere;

Descrierea jobului

Contactarea potentialilor clienti si prezentarea serviciilor companiei;
Preocuparea permanenta pentru dezvoltarea si promovarea produselor, serviciilor si a imaginii companiei;
Aprofundarea cunostiintelor referitoare la operatiunile de transport maritim/aerian/feroviar;
Elaborarea ofertelor de servicii logistice si prezentarea lor catre potentialii clienti;
Introducerea datelor aferente activitatii de vanzari in platforma de gestiune;
Atingerea obiectivelor de vanzari alocate;
Mentinerea relatiilor cu clientii companiei;
Beneficii:
Pachet atractiv de beneficii si posibilitati de crestere in cariera;
Salariu fix;
Bonusuri in functie de performante;