Inginer Proiectant în Buzau

Inginer Proiectant

ROMCONSTRUCT AG

Buzau
Industrie: Constructii
Tip job: Full time
Departament: Constructii / Instalatii, Inginerie, Proiectare civila / industriala, Specialisti / Tehnicieni
Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Absolvent Facultatea de Constructii;
Cunoştinţe solide de MS Office (Excel – nivel avansat)
Cunostinte foarte bune AutoCad;
Cunostinte program calcul static (Robot, ETABS, SAP2000) constituie un avantaj;
Cunoştinţe bune de limba engleza;
Permis de conducere categoria B – constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Proiectarea structurala a constructiilor civile – in special hale metalice industriale;
Studierea documentatiilor puse la dispozitie de beneficiari/arhitecti;
Stabilirea tipului de structura de rezistenta pentru fiecare obiect de constructie;
Modelarea structurii de rezistenta si analiza structurala cu ajutorul programelor specializate.
Intocmirea proiectelor si documentatiilor fazele DTAC si PT+DDE, prin realizarea pieselor desenate in AutoCAD, si a pieselor scrise (extrase de materiale, memorii, caiete de sarcini, fise tehnice, note de calcul, dispozitii de santier etc.)
Orice alte sarcini care tin de postul de inginer proiectant structuri.