Analist Marketing în Iasi

Analist Marketing
HIDROMOLD
Iasi

Industrie: Publicitate, PR

Tip job: Fulltime

Experiență: Fara experienta

RESPONSABILITATI

Realizarea obiectivelor Departamentului Comercial, prin promovarea produselor atat pentru clientii actuali, cat si pentru clientii potentiali;
Este responsabil de imaginea firmei si a produselor in piata;
Este responsabil de realizarea, gestionarea si actualizarea bazei de date cu clienti;
Implementeaza planul de marketing si prezinta rezultatele superiorului direct;
Creeaza, intretine si imbunatateste baza de date cu clienti si clienti potentiali;
Participa la proiectarea grafica si la conceperea textelor materialelor promotionale.

CERINTE

Studii superioare (de preferinta marketing);
Experienta in marketing/design;
Cunostinte Adobe/Corel Draw;
Bune abilitati de operare PC (Microsoft Office; Power-point - nivel avansat);
Abilitatea de a invata lucruri noi, de organizare si planificare;
Foarte bune abilitati de comunicare;
Creativitate, flexibilitate;
Cunostinte limba engleza – mediu/avansat.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Producator de echipamente hidraulice de mare forta.