Consilier Juridic în Bucuresti

Numele companiei:

Candidatul ideal - Absolvent si licentiat al Facultatii de Drept;- Experienta profesionala- minim 2 ani;- Experienta profesionala in pozitia de Consilier Juridic – minim 1 an;- Experienta profesionala in SPN, BIN reprezinta avantaj;- Cunoasterea legislatiei specifice aplicabile unei institutii financiare nebancare si a dispozitiilor legale- Cunostinte de operare PC, in special Microsoft Office;- Capacitate de atentie concentrata si distributiva;- Atentie / interes pentru detalii;- Abilitatea de a analiza informatii, abilitati de comunicare, abilitati de organizare si planificare; atitudine pro
EASY CREDIT 4 ALL IFN
Consilier Juridic
Bucuresti

Industrie: Banci / Servicii financiare, Drept

Tip job: Full time

Departament: Banci, Financiar / Contabilitate, Imobiliare, Juridic

Experiență: Senior-Level (> 5 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- Absolvent si licentiat al Facultatii de Drept;
- Experienta profesionala- minim 2 ani;
- Experienta profesionala in pozitia de Consilier Juridic – minim 1 an;
- Experienta profesionala in SPN, BIN reprezinta avantaj;
- Cunoasterea legislatiei specifice aplicabile unei institutii financiare nebancare si a dispozitiilor legale
- Cunostinte de operare PC, in special Microsoft Office;
- Capacitate de atentie concentrata si distributiva;
- Atentie / interes pentru detalii;
- Abilitatea de a analiza informatii, abilitati de comunicare, abilitati de organizare si planificare; atitudine proactiva; Persoana punctuala, pozitiva, flexibila.

Descrierea jobului

Principalele activităţi şi responsabilităţi:
- verificarea documentatiei de credit;
- analiza juridica a dosarelor de credit;
- completarea rezolutiilor juridice pentru toate dosarele de credit aflate in lucru;
- centralizarea situatiilor zilnice, periodice, lunare;
- redactarea actelor necesare desfasurarii activitatii.

Program: norma intreaga.
Beneficii: Mediu de lucru placut si pachet salarial motivant.

Prin transmiterea CV-ului va exprimati acordul privind prelucrarea datelor dumneavoastra personale in procesul de recrutare/ selectie.
Tab Salariu
Ordonează după:
Nu rata niciun job!
Primește joburile noi direct pe email.