Contabil în Bucuresti

Numele companiei:

Candidatul ideal Cautam un contabil care sa se alature echipei noastre si care doreste sa-si dezvolte cunostintele in domeniul contabilitatii, intr-un mediu adecvat și plăcut în exercitarea profesiei contabile.Cerintele postului:Absolvent ASE, de preferat student la master in domeniul contabilitate/audit;Reprezinta avantaj experienta anterioara;Reprezinta avantaj cunoștințe de operare in SAGA;Cunostiinte solide de contabilitate;Cunostiinte de fiscalitate;Cunostiinte foarte bune Microsoft Office;Abilități bune de comunicare, organizare, planificare și prioritizare a sarcinilor;Gândire critică j
GRECU & GREBLIS ACCOUNTANTS GROUP
Contabil
Bucuresti

Industrie: Banci / Servicii financiare

Tip job: Part time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Entry-Level (< 2 ani)

Candidatul ideal
Cautam un contabil care sa se alature echipei noastre si care doreste sa-si dezvolte cunostintele in domeniul contabilitatii, intr-un mediu adecvat și plăcut în exercitarea profesiei contabile.

Cerintele postului:
Absolvent ASE, de preferat student la master in domeniul contabilitate/audit;
Reprezinta avantaj experienta anterioara;
Reprezinta avantaj cunoștințe de operare in SAGA;
Cunostiinte solide de contabilitate;
Cunostiinte de fiscalitate;
Cunostiinte foarte bune Microsoft Office;
Abilități bune de comunicare, organizare, planificare și prioritizare a sarcinilor;
Gândire critică judecată și capacitate de luare a deciziilor;
Abilitatea de a lucra atât in echipa cat si independent fără a fi coordonat;
Orientare spre rezultate, tenacitate, atenție distributivă, atentie la detalii;
Sa fie serios, motivat sa invete, fexibil in gandire, sa aiba etica si profesionalism.

Descrierea jobului

Ca sarcini, vei detine un portofoliu de clienti pentru care vei asigura:
organizarea si tinerea contabilitatii conform legislatiei in vigoare sub supravegherea unui expert contabil pana la nivel de balanta;
verificarea si inregistrarea tuturor documentelor clientilor in programul de contabilitate;
verificarea conturilor de clienti si furnizori si a platilor;
efectuarea de operatiuni specifice inchiderilor contabile lunare;
intocmirea de rapoarte si situatii specifice activitatii clientilor;
deplasarea ocazionala la unitatile ANAF, CNAS, etc;
activitati de secretariat si arhivare documente;
incadrarea in termene;

Ce oferim:
Salariu motivant pentru part-time;
Posibilitate de a lucra de acasa;
Posibilitate program flexibil;
Posibilitate de a promova.
Tab Salariu
Ordonează după:
Nu rata niciun job!
Primește joburile noi direct pe email.