Controller

Companie verificată
Aplica rapid

Media netă estimată pe baza celor 8049 de salarii introduse în Salario: 4000 RON/Luna

Clarismart Consulting SRL
Locație: Timisoara

Tip job: FullTime

Clarismart Consulting angajeaza pentru companie de productie din Timisoara, o persoana pentru postul de Controller.

Responsabilitățile postului

-Asigura suport in activitatea de analiza financiara si raportare, cu scopul de a furniza conducerii date corecte si in timp util, necesare pentru elaborarea deciziilor de business.

-Asigura informatii corecte si la timp in procesul de pregatire a pachetului lunar de raportare financiara si in procesul de bugetare

-Intocmeste lunar rapoarte de vanzari astfel incat echipa din conducere sa aiba disponibile, in orice moment, informatii relevante (reconcilierea volumelor de vanzari intre distributie si financiar pe model/client/destinatie, repartizarea vanzarilor pe grup de produse, intre companii, alti clienti);

- Evalueaza riscul financiar si propune provizioane relevante (ex. discount-uri, garantii, epidemice, stoc cu miscare lenta sau fara miscare); se implica activ in proiecte de diminuare a stocurilor cu miscare lenta sau fara miscare, proiecte de diminuare costuri;

-Participa activ la documentarea proceselor existente si sugereaza imbunatatiri ale acestora;

- Dezvolta si intocmeste rapoarte ad-hoc, la cerere, pentru a asigura suport diferitelor proiecte de business;

-Faciliteaza si participa la diferite proiecte financiare si operationale ale fabricii, urmareste activitatea acestor proiecte, solutioneaza provocarile si recomanda actiuni de imbunatatire sau diminuare a riscurilor.

Beneficii:

-Salariu atractiv corelat cu experienta

-Tichete de masa

-Transport asigurat

-Prime de sarbatori

Cerinte:

-Studii superioare economice;

- Cunostiinte de operare calcuator: Microsoft Excel, Word;

-Limba engleza -nivel avansa.

- Minimum 2 ani experienta intr-o pozitie similara;

-Abilitatea de a consolida, analiza, interpreta si prezenta raportari si situatii financiare complexe si/sau previziuni

-Abilitatea de a planifica, implementa si administra informatii financiare si sisteme de control;

-Cunoasterea principiilor, proceselor si standardelor pentru analiza si raportare financiara integrata;

- Excelente abilitati de planificare si organizare;

-Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

-Abilitati numerice;

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.