Sef de atelier reparatii utilaje agricole,​ Franta- 3000 euro

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 2999 până la 3000 EURO pe lună

HR Intra Interim SRL
Locație: Franta

Tip job: FullTime

Intra Interim, agent de muncă temporară Autorizat de către Ministerul Muncii, activează pe piața de recrutare din 2018. Suntem prezenți atât in România, cât și în Franța sau Belgia pentru ca misiunea dvs să fie un adevărat succes!

Intra Interim recrutează Sef de atelier reparații utilaje agricole pentru un client din Franța, zona Rennes.

Cerințe:

  • Experiență în domeniu - OBLIGATORIU
  • Calificare / specializare în Mecanică (Agricolă, Autovehicule Rutiere sau TCM)
  • Cunoștințe avansate de mecanică
  • Permis de conducere categoria B - OBLIGATORIU
  • Cunoașterea limbii franceze - nivel mediu/avansat - OBLIGATORIU
  • Abilități în relaționare comercială
  • Abilitatea de a coordona o echipa
  • Simț de răspundere ridicat, seriozitate, corectitudine

Condiții:

  • Salariu 3000 EUR net/lună
  • Program de lucru - 39 ore/săptămână
  • Contract pe perioada nedeterminata in România, cu detașare 6 luni în Franța și cu posibilitate de prelungire a acestei detașări până la 18 luni
  • Asigurare de sănătate la Allianz
  • Cazarea (cameră individuală), cheltuielile cu utilitățile și transportul sunt plătite de către angajator
  • 0 taxe sau comisioane pentru angajare

Responsabilități:

  • Coordonează activitatea atelierului și răspunde de asigurarea calității serviciilor acestuia
  • Răspunde de formarea și dezvoltarea echipei
  • Administrează cu simț de răspundere bugetul atelierului
  • Oferă suport tehnic în atelier și asigură monitorizarea expertizei tehnice
  • Verifică conformitatea și calitatea pieselor alese conform bonurilor de pregătire
  • Stabilește, validează și urmărește devizele de lucrări
  • Asistă sau realizează diagnosticarea defecțiunilor hidraulice, pneumatice, electrice, electronice, mecanice de transmisie etc., și determinarea soluțiilor tehnice pentru reparații (în atelier și pe teren)
  • Face intervențiile tehnice la nivelul său de expertiză (în atelier și pe teren), cu ajutorul software-urilor și a uneltelor de asistență pentru mentenanță asistată de calculator
  • Informează producătorul despre eventualele defecțiuni ale pieselor și urmărește suportul tehnic al acestuia
  • Trimite managerului de garanții piesele defecte și informațiile necesare pentru a asigura gestionarea garanțiilor acestora
  • Răspunde la solicitările clienților pentru asistență tehnică telefonică
  • Explică estimările tehnice către client și face vânzarea serviciilor complementare și a sfaturilor suplimentare de întreținere (de exemplu: kituri de articulații, curele etc.)

Mai multe detalii la nr de telefon afisat în intervalul orar 10:00-17:00 de luni pana vineri.

Prin apelarea numărului de telefon afișat în anunț sau prin trimiterea de mesaje la acesta, vă exprimați în mod liber și neechivoc consimțământul privind furnizarea informațiilor necesare derulării procesului de recrutare cu societatea HR Intra Interim SRL. Consimțământul poate fi retras oricând. Retragerea consimțământului nu afectează legalitatea prelucrării datelor pe baza consimțământului înainte de retragerea acestuia.