Auditor intern

Companie verificată
Aplica rapid

Media netă estimată pe baza celor 253 de salarii introduse în Salario: 5000 RON/Luna

Clarismart Consulting SRL
Locație: Timisoara

Tip job: FullTime

Clarismart Consulting cauta o persoana pentru postul de Auditor intern, la companie de productie din Timisoara.

Responsabilitati

-Contribuie la pregătirea și asigurarea implementării unui Plan anual de audit cuprinzător, care să acopere toate activitățile și unitățile companiei, prioritizarea sarcinilor de audit pe baza unei evaluări a riscurilor.

-Efectuare audituri interne independente pentru a vă asigura că controalele interne sunt adecvate și că politicile și procedurile sunt respectate în întreaga companie.

-Efectuare audituri IT și revizuiri ale sistemelor, aplicațiilor și proceselor IT.

-Responsabil pentru dezvoltarea și menținerea evaluării riscurilor IT, inclusiv identificarea domeniilor în care unitățile de afaceri ar trebui să ia în considerare investiții suplimentare și domeniile pe care ar trebui să se concentreze auditul intern.

-Ofera managementului de afaceri și IT îndrumări cu privire la problemele legate de managementul riscurilor IT.

-La încheierea fiecărui audit, pregăteste un raport de audit pentru a comunica constatările auditului, recomandările și planurile de acțiune.

- Identificați zonele potențiale de vulnerabilitate și risc de conformare. Valorifica perspectivele și înțelegerea companiei în identificarea riscurilor și a zonelor potențiale de audit.

-Răspunde la presupusele încălcări ale regulilor, reglementărilor, politicilor, procedurilor și Codului de conduită în afaceri, evaluând sau recomandând inițierea procedurilor de investigație.

-Elaboreaza și implementeaza planuri de acțiuni corective pentru rezolvarea problemelor problematice și ofera îndrumări generale despre cum să evite sau să trateze situații similare în viitor.

Cerinte:

- Studii în Finanțe, Contabilitate, Informatică sau Managementul Afacerilor

-Utilizator competent al limbii engleze

-Cunoștințe de IT

-Cunoștințe SAP și Data Analytics

-Certificare profesională (CIA, CISA, CICA)

- 6-8 ani de experiență relevantă

-Experiență de lucru într-un mediu de afaceri rapid, complex, dinamic și multicultural.

-De dorit experiență în operațiuni IT

-Excelente abilități cantitative și analitice

-Foarte puternice de comunicare orală și scrisă și abilități de prezentare

Beneficii

-Salariu atractiv corelat cu experienta

-Transport asigurat

-Tichete de masa

-Prime de sarbatori

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.